Keramettin’in ne zaman çay içse gözü ağrıyordu. Gitmediği doktor, yaptırmadığı tahlil kalmadı. Huzuru kaçtı. İşinden oldu. Eşinden oldu. Yuvası yıkıldı. Perperişan oldu. Gözünün ağrısına çare bulabilmek için kendini Hindistan’a attı. Ulu bilge Raghavanda’nın öğüdüne uyarak bir mağaraya kapandı ve tam bir kitaplık dolusu kitabı okudu. Kitapların tümünü okuduğunda kitaplığın arkasındaki aynayı gördü. Son kitabını bitirdikten sonra içtiği yorgunluk çayını yudumlarken işte bu aynadaki görüntüsüne takıldı gözü…
10+ yaş

Güler hanım kocasının ve iki çocuğunun bir dediğini iki etmeyen fedakâr bir ev hanımıydı. Kendisi de çalıştığı halde evde bütün işleri yapıyor, mutlu aile tablosunun sürmesinde en zorlu rolü sürdürüyordu. Ama ah işte o akşam kocasının ve çocuklarının, uğraşıp didinip yaptığı güzel yemeği beğenmeyip “Keşke hamburger sipariş etseydik!” demeleri bardağı taşırdı ve ertesi sabah kendini orta boy bir hamburger olarak buldu. 
7+ yaş

İki çocuk annesi Merve hanım işyerinde yükselme beklerken kendinden daha yeteneksiz ve deneyimsiz birinin sırf erkek, yani bıyıklı, olduğu için yükseltilmesine çok içerledi. Patronuna ağzına geleni söyleyince de işinden oldu. Bu dünya bıyıklılara göreydi ve bıyıklı olanlar çok avantajlı bir hayat sürüyorlardı. O halde çözüm ortadaydı: Bıyıklı olmak. Evet, ister inanın ister inanmayın, Merve hanım bıyık bıraktı…
7+ yaş

Hayrettin bey salondaki kanepe ile neredeyse özdeşleşmiş bir hayat yaşıyordu. Televizyon karşısında maçları, maçların yorumlarını, maçlarla ilgili uzman görüşlerini, maçlarla ilgili uzmanların maçlar hakkındaki tartışmalarını, maçlarla ilgili uzmanların maçlar hakkındaki tartışmalarının özetlerini ve tekrarlarını, maçlarla ilgili uzmanların maçlar hakkındaki tartışmalarının futbol otoriteleri tarafından nasıl değerlendirildiğine ilişkin röportajları… vb izlemeye bayılıyordu. Ama işte olan oldu ve bir sabah kendini kanepeye dönüşmüş olarak buldu.
7+ yaş

Melis’in telefonuyla geçirdiği saatler giderek arttı. Öyle ki, okul kantininde karşısında oturan arkadaşıyla bile telefon üzerinden iletişim kurmaya başladı. Sonunda olan oldu ve Melis bir sabah kendini telefona dönüşmüş olarak buldu.

7+ yaş